پرشین تون

حتما همه شما کارتون بابا لنگ دراز را دیده اید و یا شاید رمان آن را خوانده باشید بابا لنگ‌ دراز محصول سال 1912، یک رمان دنباله دار اثر جین وبستر، رمان نویس آمریکایی است. این داستان ماجراهای قهرمانش را که یک دختر جوان به نام جودی آبوت است را در سال‌های تحصیل در کالج روایت می‌کند. جودی برای یک مرد ثروتمند و خیر که تا به حال او را ندیده است نامه می‌نویسد.بابا لنگ دراز قیم جودی آبوت او را از پرورشگاه نجات داده و هزینه تحصیل او را برعهده گرفته بود. جودی مدیون او بود لذا قدرشناسی او به حدی بود که برای تنها حامی خود نامه های متعددی می نوشت.قلب

کارتون و انیمیشن بابا لنگ دراز

یک مجموعه تلویزیونی ژاپنی است که در سال ۱۹۹۰ بر مبنای بابا لنگ‌دراز جین وبستر ساخته شده است. انیمیشن بابا لنگ دراز بخشی از مجموعه تئاتر شاهکار جهان است. بابا لنگ‌دراز در سال ۱۹۹۰ جایزه بهترین فیلم تلویزیونی را از آژانس فعالیت‌های فرهنگی کودکان ژاپن دریافت کرده‌است.لبخندقلب

اما مدل موهای دمج و آسیب دیده جودی ابوت اصلا زیبا نیستقهرقهرقهر


مطمئنم هیچکدام از شما دوست ندارید چنین موهایی داشته باشید.بنابراین لازم است همیشه به سلامت موهای خود توجه کنید.

مواد لازم برای سلامت موها

1.انواع ماهی ها - غذاهای دریایی سرشار از اسید چرب امگا3 - پروتئین - ویتامین B12و آهن هستند. اسید چرب امگا3 برای سلامت پوست سر و مو بسیار بسیار مفید و ضروری می باشند.

2. سبزیجات سبز و تیره - برگهای اسفناج - کلم بروکلی و چعندر سرشار از ویتامین AوC هستند. بعلاوه سبزیجات سبز تیره سرشار از آهن و کلسیم هستند.

3.حبوبات -لوبیا - عدس و نخود نقش حیاتی برای سلامت مو دارند.آنها نه تنها سرشار از پروتئین هستند بلکه آهن - روی  و بیوتین نیز در آنها یافت می شود.که برای سلامت مو مفید هستند.

4.آجیل یا مغز گیاهان - این دسته از مواد غذایی برای پرپشت شدن و درخشندگی مو ضروری هستند.این مواد سرشار از سلنیوم است که برای سلامت پوست سر مفید هستند.

5.گوشت مرغ و بوقلمون - این مواد سرشار از پروتئین هستند.کمبود پروتئین موجب شکنندگی و کم پشتی و ریزش موها می شود.

6.تخم مرغ - سرشار از پروتئین- بیوتین و همچنین ویتامین B12است.

8.غلات سبوس دار- این مواد سرشار از آهن و روی و ویتامین های گروه Bهستند.

اندیشه نوشت: جودی آبوت کودکی یتیم بود که در پرورشگاه بسر میبرد.تغذیه مناسبی نداشت بخاطر همین از موهای خشن و آسیب دیده رنج می برد.کودکانی را می بینم که مدرسه نمی روند گل فروشی - سیگارفروشی - آدامس فروشی و یا کارهایی از این قبیل انجام می دهند چنگال فقر گلوی آنان را فشرده است ناراحت خدا راضی نیست وقتی کودکان زلزله آذربایجان و سایر کودکان فقیر ایرانی هستند به سومالی و سوریه و ...کمک کنیم.ضرب المثلی وجود دارد که می گوید :چراغی که بر خانه واجب است بر مسجد حرام است..کودکان فقیر  دوست ندارند موهایشان مانند موهای جودی آبوت باشد.

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱٠ آبان ،۱۳٩۱ توسط علیرضا گرمرودی